Tel: 0530 652 7868
Hemen İletişime Geç
  • Eğitim ve seminerlerle ilgili başvurularınız için:
  • 0530 652 7868
  • iletisim@mesutyazici.com.tr

İşaret Dili Eğitimi

İşaret Dili Eğitimi

İşaret dili eğitimlerimiz Milli Eğitim Bakanlığı onaylı 1.seviye 120 saat (A1) ve yine MEB onaylı 2.seviye 200 saat (A2) şeklinde Mesut Yazıcı tarafından verilmektedir.
Öğrenciler başvuru yaptıktan sonra eğitim danışmanlarımız tarafından aranır ve eğitimin tüm süreci tam olarak anlatılır.
Süreç kayıt olunduğu andan itibaren başlar. Öğrenciler öncelikle kendilerine verilen kullanıcı adı ve şifre ile uzaktan eğitim sistemine girer ve sınav tarihine kadar işaret dili eğitimi  derslerini izlerler. İlk seviye 8-10 hafta, ikinci seviye 10-12 hafta sürmektedir. Öğrencilere sınavdan 15 gün önce sınav tarihi, yeri ve saati SMS yoluyla bildirilir. Sınavdan yaklaşık 10 gün sonra öğrencilere sınav sonuçları bildirilir ve 14 gün içinde MEB onaylı sertifikaları öğrencinin talep ettiği adrese kargolanır.
İşaret dili eğiticilik ve tercümanlık sertifikası sayesinde tapuda, adliyede, emniyette, noterde tercüman – bilirkişi olarak görev alabilirsiniz. Halk eğitim merkezlerinde, üniversitelerde, özel okullarda gönüllü/ücretli öğretmenlik yapabilirsiniz. Gezilere işaret dili tercümanı/rehberi olarak katılabilirsiniz.
Eğitimlere başvurmak için buraya tıklayınız.

Başvuru Yap